Facebook, Google, Twitter ve LinkedIn Gizliliğinizi AVG PrivacyFix ile Denetim Altına Alın

AVG PrivacyFix aynı anda bir tarayıcı eklentisi ve mobil uygulama olarak Facebook, Twitter, Google ve LinkedIn ayarlarınızdaki gizlilik sorunlarına karşı tarama yapar ve sizi doğrudan onarmanız gereken ayarlara götüren bir çevrimiçi gizlilik yönetim konsolunuzdur.

 

AVG PrivacyFix ile hangi türde cihaz (PC, Mac, akıllı telefon veya tablet) kullanıyor olursanız olun, kişisel verilerinizle ilgili gizlilik açıklarını öğrenebilir ve bunların onarımıyla ilgili tavsiye alabilirsiniz. AVG PrivacyFix çevrimiçi etkinliklerinizi hangi şirketlerin izlediğini de gösterebilir ve hatta internette gezindiğiniz sırada ortaya çıkan yeni gizlilik sorunları konusunda sizi uyarır; bu sayede Facebook gibi sitelerde gizlilik politikası değişiklikleri veya gizlilik ihlalleri olduğunda bu durumdan haberdar olursunuz.

privacyfix-ayarlari

AVG PrivacyFix kurulduğu yerde bir gizlilik seviyesi çıkarır. Bu gizlilik seviyeniz, yaptığınız onarımların ilerleme göstergesidir. Gizlilik seviyeniz incelediğiniz ayar sayısı arttıkça artar ve yalnızca kullandığınız sosyal ağları yansıtır (örneğin Facebook’ta oturum açtığınızda bu ağ için çok sayıda ilave gizlilik açığı onarımı gösterilecektir; oturum açtıktan sonra seviyeniz geçici olarak düşebilir, ancak yeni onarımları inceledikçe seviye tekrar yükselir). PrivacyFix’in bir mobil sürümünü kullandığınızda gizlilik seviyeniz yalnızca mobil cihazlara yönelik onarımları yansıtır.

privacyfix-ayarlari-2

Bunların yanında PrivacyFix kurulduğu Web tarayıcılarında (Firefox ve Chrome) arka planda çalışarak reklam izleyicilerini ve sosyal ağlara ait sosyal eklentileri (widget) de engelleyor. Her bir ziyaret ettiğiniz sitede kaç tane izleyiciyi engellendiğini göremek için tarayıcının üst kısmında yer alan “insan” şeklinde ikona tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz:

privacyfix-tarayici-eklentisi

 

Sosyal ağlardaki gizlilik ayarlarınızı hem bilgisayarda hem de mobil cihazlarda kontrol altına almayı oldukça kolaylaştıran bu yararlı eklentiyi denemekte yarar var.

Adres: https://privacyfix.com/start

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir