Mobil Cihazlardaki Gizli Cihaz Yöneticilerini Tespit Edin

Hidden Device Admin Detector, Android işletim sistemli tüm cihazlarda kendisini cihazda yetkili kullanıcı (yönetici) haline getiren uygulamaları tespit edip, kaldırmayı sağlayan ve Trend Micro tarafından geliştirilmiş bir gizli cihaz yöneticisi tespit ve imha uygulamasıdır.

 

hidden-device-admin

 

Hidden Device Admin Detector uygulaması Android cihazlarına kurulduktan sonra, cihaza bulaşmış olup yönetici yetkilerini elde eden zararlı tüm bileşen ve gizli uygulamaları tespit ederek temizlemeyi sağlıyor. Normalde mobil cihaza bulaşıp yönetici haklarını alan kötücül uygulamalar cihazın administrator listesinden de kendini gizleyebiliyorken, Hidden Device Admin Detector ile gizli cihaz yöneticilerini bulmak mümkün olabiliyor.

Uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Kurulumunun ardından “Click here to Scan” düğmesine basıp, cihazda admin ayrıcalıklarına sahip olan gizli ya da açık tüm yöneticiler listeleniyor. Sonuçlarda alakasız ve şüpheli görünüp yönetici haklarına sahip olan kötücül uygulamaları anında imha edebiliyorsunuz.

 

Adres: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trendmicro.mtrt.hiddenDAcleaner

YAZAR:

Özel bir kurumda kıdemli bilgi güvenliği mimarı olarak çalışan M. Mekin Pesen, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans ve Bilgi Güvenliği Mühendisliği yüksek lisans diplomaları ile CISSP, ECSA, CEH ve CCSA sertifikalarına sahiptir.
    

E-Bültene Kaydolun, Makaleler Posta Kutunuza Gelsin

Bu yazıyı başka hiçbir yerde ve şekilde yayınlayamazsınız ve/veya kullanamazsınız. Bu yazıyı kullanmanız, başka herhangi bir uyarıya gerek kalmadan her türlü hukuki sonucu daha en baştan kabul ettiğiniz manasına gelir.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment