Sibergah’ta Yazarlık

Siber güvenlik ve/veya bilgi güvenliği konuları hakkındaki sözleriniz yazıya döküldüğünde en az 300 kelimeden oluşuyorsa sizi de Sibergah’ta ağırlayalım. Sibergah, kamu ile özel sektör çevresinden oldukça nitelikli bir takipçi kitlesine sahiptir. Yazılarınız ile Türkçe güvenlik içeriğini geliştirecek ve güvenlik topluluğunun gelişmesine katkıda bulunmuş olacaksınız.

[box type=”tick”]

Yazarlığa kabul adımları şu şekildedir:

 1. Bu sayfada yer alan tüm koşulları okuyun.
 2. Sağda yer alan yazarlık başvuru formunu doldurup gönderin. Verdiğiniz bilgilerin incelenip uygun bulunması halinde bir e-posta mesajı ile yazınızı göndermeniz için sizi davet ederiz. Eğer başvuru talebinize en geç 20 gün sonunda dönüş yapılmazsa, bu durum başvurunuzun kabul edilmediği anlamına gelir. Olumsuz görülen başvuru taleplerine e-posta ile yanıt dönülmez.
 3. Size dönüş yaptığımız e-posta adresine bu sayfada yer alan şartlara uygun örnek bir yazınızı (en az 300 kelimelik) göndermeniz beklenir. Göndereceğiniz yazı, gerekli teknik incelemelerin ardından uygunsa hemen yayınlanır ve böylece yazarlığınız başlamış olur.

[/box]

 

YAZI YAZMA VE YAYINLAMA KOŞULLARI

 • YAZILARIN NİTELİĞİ:
  1. Yazılar teknik, idari veya yönetimsel bir konuyu anlatacak, bir sistemi/uygulamayı tanıtacak, bir problemi adresleyecek veya çözececek şekilde olmalıdır.
  2. Sibergah bir haber veya bülten yayınlama sitesi değildir. Bu yüzden yazılar gerçek bir yazı niteliğinde olmalı, sıradan bir haber veya bülten yayını gibi olmamalıdır.
  3. Daha önceden başka bir yerde yayınlanmış olan bir yazıyı Sibergah’ta tekrar kullanamazsınız.
  4. Yazılar tamamen özgün, cümleleri ve/veya paragrafları başka bir yerden alınmamış şekilde ve yazılarda yararlanılan kaynaklar/referanslar çok açık ve belirgin bir biçimde belirtilmelidir.
  5. Gönderilecek yazılar herhangi bir ürünün reklamını yapmamalıdır. Ürün veya hizmet reklamları için sponsor yazı modelimiz vardır. Sponsorluk ve reklam işleri sadece Sibergah tarafından yönetilir. Reklam ve sponsor nitelikteki yazılar için https://www.sibergah.com/reklam-ve-sponsorluk/ adresindeki koşullar geçerlidir.
 • YAZILARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
  1. Yazılar en az 300 kelimeden oluşmalıdır.
  2. Yazıda kullanılacak tüm resimleri ve videoları yazarın kendisi sağlamalıdır. Yazıda en az bir tane küçük resim (tam olarak 190*130px ebatında) olmalıdır. Bunun dışında da farklı ebatlarda istenildiği kadar resim veya video kullanılabilir. Telif hakkı olan resimler ve videolar için sorumluluk yazara aittir. İzni alınmayan hiçbir telif haklı içerik, resim ve video yazıda kullanılmamalıdır.
  3. Yazılarda kullanılacak resimler mutlaka https://tinypng.com/ veya https://tinyjpg.com/ araçları kullanılarak sıkıştırılmalıdır.
  4. Yazılarda video kullanılacaksa, YouTube, Vimeo ve DailyMotion gibi sitelerde barındırılmalıdır. Videoları yazıda göstermek için ilgili gömme (embed) kodu kullanmalıdır.
  5. Yazılarda dil bilgisi hataları ile meramını tam olarak ifade edememe sorunu gibi dile ait problemler olmamalıdır.
 • YAZILARLA İLGİLİ DİĞER HUSUSLAR:
  1. Yazılar ilk etapta e-posta yoluyla gönderilir. Belli bir süre sonrasında yazara Sibergah’ta giriş yetkisi verilir ve yazarın yazılarını artık site üzerinden (kendisine verilecek rehbere uygun olarak) girmesi istenir. Bu aşamadan sonra e-posta ile yazı alımı kabul edilmez.
  2. Yayınlanan yazılar için herhangi bir ücret ödenmez.
  3. Yazılarınız, Sibergah yayında olduğu sürece (var olduğu müddetçe) durur.
  4. Bir yazıyla ilgili her türlü hukuki sorumluluk o yazının yazarına aittir.
  5. Yayınlanan yazılar hakkında herhangi bir şikayet gelmesi durumunda, yazarla birlikte yapılacak inceleme sonucunda şikayetin haklılığına kanaat getirilirse ilgili yazı veya bölüm silinir. Eğer şikayet konusu olan yazı, telif haklarını ihlal edici bir niteliğe sahipse ve/veya başka bir yerden ‘kopyala-yapıştır’ ile alınmışsa, o zaman da güvenilirlik zedelenmesi nedeniyle ilgili yazarın yazarlığına son verilir ve tüm yazıları silinir.

 

Son Güncelleme: 30.12.2017, 19:57