Şifreli Olmayan Tüm Web Bağlantılarını Engelleyin

HTTP Nowhere, internette gezinirken şifrelenmemiş hiçbir bağlantıya gitmek istemeyip internet güvenliğini üst seviyede tutmak isteyenler için özel olarak geliştirilmiş ve tarayıcıyı sadece HTTPS:// bağlantılı siteleri açmak için kısıtlayabilen bir Firefox tarayıcı eklentisidir.

 

HTTP Nowhere eklentisi kurulduğu andan itibaren varsayılan ayar olarak bütün şifreli olmayan tüm HTTP:// trafiğini bloklayacak şekilde ayarlanmıştır. Kullanıcı HTTP’li herhangi bir yere gitmek istediği anda eklenti tarafından uyarılmakta ve eğer istenirse gidilmek istenen adres “izin verilen HTTP’li siteler” arasına eklenebilmektedir.

nowhere-ornek

HTTPS Everywhere eklentisiyle de uyumlu bir şekilde çalışan HTTP Nowhere, kullanıcının HTTP’li sitelere girmesini engellerken, HTTPS Everywhere ise yapılan ayarlarla her siteye HTTPS ile gidilmesini sağlıyor. Her iki eklenti de aynı anda uyumlu bir şekilde çalışabilirken, HTTP Nowhere kurulduğunda, HTTPS Everywhere’in otomotik yönlendirme özelliğini pasif hale getiriyor. Eklenti ayrıca Tor Browser Bundle ile de sorunsuz çalışıyor.

 

İndir: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/http-nowhere/
Kaynak kodu: https://github.com/cwilper/http-nowhere

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir