SSL Sertifikalarının NIST ve PCI DSS Uygunluğunu Test Edin

High-Tech Bridge’in ​Free SSL Server Test hizmeti web sitelerinin SSL sertifikalarının NIST ve PCI DSS uygunluğunu online olarak test edip rapor verebilen oldukça yararlı bir araçtır. Bu araç sitelerdeki SSL/TLS sertifika uygulanma şekillerini sadece NIST ve PCI DSS’e göre incelemiyor, bunun yanında en iyi endüstri standartlarına göre de değerlendirmeler sunuyor.

ssl-sunucu-testi

 

Free SSL Server Test sitelerin HTTPS bağlantıları üzerinden SSL/TLS sertifikalarını değerlendirmek için 4 farklı test gerçekleştiriyor:

  • NIST kuralarına uygunluk testi,
  • PCI DSS gereksinimlerine uygunluk testi,
  • en güncel SSL/TLS güvenlik açıkları ve zayıflıkları testi,
  • ve kullanıcı gizliliğini ifşa etmesi muhtemel güvenli olmayan 3.parti içerik testi.

Test sırasında yukarıdaki uyumluluk veya eksiklere göre bir puanlama yapılıyor ve karne çıkartılıyor. Ayrıca çıkan tüm sonuçları detaylı bir PDF raporu olarak da indirebiliyorsunuz.

 

Adres: https://www.htbridge.com/ssl/

SSL/TLS hakkıdaki NIST kuralları ve PCI DSS Gereksinimleri:

YAZAR:

Özel bir kurumda kıdemli bilgi güvenliği mimarı olarak çalışan M. Mekin Pesen, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans ve Bilgi Güvenliği Mühendisliği yüksek lisans diplomaları ile CISSP, ECSA, CEH ve CCSA sertifikalarına sahiptir.
    

E-Bültene Kaydolun, Makaleler Posta Kutunuza Gelsin

Bu yazıyı başka hiçbir yerde ve şekilde yayınlayamazsınız ve/veya kullanamazsınız. Bu yazıyı kullanmanız, başka herhangi bir uyarıya gerek kalmadan her türlü hukuki sonucu daha en baştan kabul ettiğiniz manasına gelir.

Discussion

No comments yet.

Post a Comment