Kurumsal Ölçekte Merkezi Web Tarayıcı Güvenlik Kontrolü

Kurumsal kullanımda Windows işletim sistemleri üzerinde Windows Domain’ine bağlı olarak Group Policy üzerinde sadece Internet Explorer denetimi yapıldığı için Google Chrome ve Firefox tarayıcıları üzerindeki denetleme es geçilip, gelebilecek tehlikeler için diğer güvenlik sistemlerinden yararlanılmaktadır. Ve bu yüzden önemli güvenlik zafiyetleri oluşabiliyor. (daha&helliip;)

İnternet için Kullanılan Cihazların Parmak İzi Takip Edilebiliyor

Sitelerin ziyaretçilerini geleneksel çerezler (cookies) yoluyla takip ettiği biliniyordu. Tarayıcılardaki ‘Do Not Track’ yani ‘beni takip etme’ özelliği de kullanıcıların takip edilmesini belli oranda yavaşlattı ama asla engellemedi. Fakat bir araştırmaya göre bu kısıtlama ve engelleri aşan ‘cihaz parmak izi‘ metotu çok sık kullanılır hale gelmiş. (daha&helliip;)

Bilgisayar Güvenliğini Tehdit Eden Temel Nedenler

Bilgisayarların güvenliğini tehdit eden nedenler günümüzde oldukça çeşitlenmiştir. Bu tehditlere açıklama getirilirken sıklıkla terminolojik hatalar yapılır. Hatta bu nedenle bu tehditlere dair olan tabirler ve açıklamalar çoğu zaman kafa karıştırıcı olabilir. Biz de size genel olarak bilgisayar güvenliğini doğrudan ya da dolaylı olarak tehdit edenlerin en basit haliyle olan açıklamalarının listesini sunuyoruz. (daha&helliip;)