45 Dakikada İnterneti Tarayabilen Güvenlik Aracı

ZMap için bütün IPv4 adres uzayını yani mevcut tüm internet ağını bir gigabit Ethernet bağlantısına sahip bir bilgisayar ile 45 dakika içinde tarayabilen bir Nmap-vari interneti tarayabilen güvenlik aracı olarak diyebiliriz. ZMap ile bütün bir internet ağı tarandığı için HTTPS altyapısı, internete bağlı zaafiyeti olan cihazlar ile ağında açık portlar olan sistemler tespit edilebiliyor. (daha&helliip;)

Google Hacking ile Web’deki Tablolara Sızın

Kişisel ve kurumsal manada veri sızıntısı meselesi Google çağında çoktandır içinden çıkılamaz bir halde. Çünkü Google çağında herhangi bir şekilde indekslenmeniz artık sadece ‘an’ meselesi. Buna verilebilecek bir örnek ise Google Tables ve Google Fusion Tables aramalarına Google Hacking mantığı ile yaklaşınca karşımıza çıkanlar oluyor. (daha&helliip;)

Google Hacking Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Google interneti indekslerken, karşılaştığı sayfalardaki güvenlik açıkları ile zaafiyetlerini de bulmakta ve bunu aramayı bilenler için büyük bir hazine sunmaktadır. Bu tür özel sonuçlara klasik Google sorguları ile ulaşılamıyor. Bunun için otomatik özel sorgular yapabilen araçlar kullanılabilir. (daha&helliip;)